12 niedziela zwykła - 21.06.2020

1. Jako Salwatorianie pragniemy podzielić się z Wami radosną wiadomością. W piątek, 19 czerwca, Ojciec Święty Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu uznającego cud dokonany za wstawiennictwem założyciela naszego zgromadzenia, Czcigodnego Sługi Bożego, Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Decyzja ta otwiera drogę do Jego beatyfikacji.

2. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Jerzego Morańskiego, salwatorianina, który głosi dziś Słowo Boże i przewodniczyć będzie sumie odpustowej, która odprawiona zostanie o godz. 11.30.

3. Z racji dzisiejszej uroczystości zachęcamy do zyskiwania odpustu zupełnego, który można uzyskać pod warunkami: stan łaski uświecającej, Komunia św., modlitwa Ojcze nasz oraz dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

4. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są każdego dnia o godz. 17.45.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w środę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

6. 29 czerwca br. 60 rocznicę święceń kapłańskich przeżywać będzie ks. Joachim Strzelecki. Dostojny Jubilat dziękczynną Mszę św. sprawować będzie w przyszłą niedzielę, 28 czerwca, o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy.

7. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

8. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.