11 Niedziela zwykła - 14 czerwca 2020

1. Przypominamy, że zgodnie z aktualnymi zarządzeniami nie ma limitów osób, które mogą przebywać w kościołach i odwołana została ogólna dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Z dyspensy mogą korzystać tylko osoby powyżej 65 roku życia, osoby z objawami infekcji, oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Zachęcamy więc wszystkich, którzy tylko mogą, do osobistego uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościele. Prosimy jednak o przestrzeganie wciąż obowiązujących norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenie tej uroczystości, która była wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem osób, które przygotowały ołtarze na trasie procesji. Dziękujemy Panom niosącym baldachim, dziękujemy Panu Organiście, służbie liturgicznej i dzieciom sypiącym kwiaty. Dziękujemy Państwu Martynie i Jakubowi za przeprowadzenie transmisji z uroczystości. Dziękujemy policji za zabezpieczenie trasy procesji. Za wszelkie dobro składamy stokrotne „Bóg zapłać”. Msze św. w intencji wszystkich przygotowujących ołtarze zostaną odprawione w najbliższy czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, o godz. 18.00

3. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które będą odprawiane na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W szczególny sposób zapraszamy w czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

4. Zapraszamy także serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są każdego dnia o godz. 17.45.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w środę, 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
- w piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
- w sobotę, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W piątek, z racji przypadającej uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta suma odpustowa, z procesją Eucharystyczną, zostanie odprawiona o godz. 11.30. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Jerzy Morański, salwatorianin. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

8. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czasie epidemii, w różnej formie, wspierają nas w kosztach utrzymania naszej świątyni. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”. W intencji wszystkich darczyńców, w czasie wczorajszego czuwania fatimskiego, została odprawiona Msza św. Dziękujemy także za składane dziś ofiary na inwestycje w naszej parafii.

10. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.