Uroczystość Trójcy Świętej - 7 czerwca 2020

1. Przypominamy, że zgodnie z aktualnymi zarządzeniami nie ma limitów osób, które mogą przebywać w kościołach i odwołana została ogólna dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Z dyspensy mogą korzystać tylko osoby powyżej 65 roku życia, osoby z objawami infekcji, oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Zachęcamy więc wszystkich, którzy tylko mogą, do osobistego uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościele. Prosimy jednak o przestrzeganie wciąż obowiązujących norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego, jedynie Msza św., która zwyczajowo jest odprawiana o godz. 11.30, zostanie odprawiona bezpośrednio po zakończeniu procesji.

4. W uroczystość Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Wzorem lat ubiegłych zwracamy się z gorącą prośbą o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. O przygotowanie I ołtarza, na skrzyżowaniu przy ul. Głowackiego 17, prosimy mieszkańców Bereski i ul. Głowackiego, o przygotowanie II ołtarza, obok bloków, prosimy mieszkańców ul. Kopernika i bloków, o przygotowanie III ołtarza, przy bramie klasztornej, prosimy mieszkańców Rafinerii, ul. Kościuszki i ul. Dąbrowskiego, o przygotowanie IV ołtarza, przy grocie, prosimy mieszkańców ul. Długiej i Miechowa.

5. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które będą odprawiane na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00.

6. Zapraszamy także serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są każdego dnia o godz. 17.45.

7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy także:
- w poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi, królowej,
- w piątek, 12 czerwca – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy
- w sobotę, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

8. W sobotę, 13 czerwca, zapraszamy na kolejne w tym roku czuwanie fatimskie. W obecnej sytuacji odprawione ono zostanie w uproszczonej formie. Rozpocznie je Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Mszy św. o godz. 21.00 i procesji przewodniczyć będzie ks. Stanisław Biegun, który przed dwoma tygodniami przyjął w naszej bazylice święcenia kapłańskie. Ksiądz neoprezbiter udzieli także prymicyjnego błogosławieństwa. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. W czuwaniu będzie także można uczestniczyć poprzez transmisję internetową. W związku z czuwaniem fatimskim w sobotę nie będzie nabożeństwa czerwcowego.

9. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czasie epidemii, w różnej formie, wspierają nas w kosztach utrzymania naszej świątyni. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”. W intencji wszystkich darczyńców zostanie odprawiona Msza św. w najbliższą sobotę, w czasie czuwania fatimskiego.

11. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.