30 Niedziela zwykła - 27 października 2019

1.    Od jutra (poniedziałku) Msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00, a różaniec o 16.30.

2.    W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane wg. porządku niedzielnego. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa różańcowego.

3.    W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych. Warunki odpustu to: nawiedzenie kościoła lub cmentarza, stan łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i chociaż w myśli pomodli się za zmarłych, także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.

4.    W sobotę przeżywać będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. modlitwy za poleconych zmarłych i procesja do grobowca salwatorianów.

5.    W miesiącu listopadzie, codziennie o godz. 7.00, odprawionych zostanie 30 Mszy św. zbiorowych za zmarłych polecanych w wypominkach. W ich intencji będziemy się także modlić każdego dnia w modlitwie różańcowej. Kartki wspominkowe znajdują się przy wyjściu z kościoła, Wypełnione można składać w zakrystii.

6.    Chorych parafian w miesiącu listopadzie odwiedzimy w piątek, 8 listopada, od godz. 9.00.

7.    Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem rozumienia Pisma św. zapraszamy na spotkanie „Kręgu biblijnego” w piątek, 8 listopada. Rozpoczęcie o godz. 17.30 w kaplicy fatimskiej.

8.    Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia. Życzymy bezpiecznego dotarcia na groby bliskich oraz chrześcijańskiego przeżywania prawdy wiary o świętych obcowaniu.