12 Niedziela zwykła - 23.06.2019

1. Dziś uroczystość odpustowa w naszej parafii NSPJ. Serdeczne podziękowanie ks. Piotrowi Antoniukowi OFM za posługę słowa w dniu dzisiejszym. Bóg zapłać.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała, procesje ze śpiewem litanii po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to święto patronalne naszej parafii. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W naszym kościele z racji Bazyliki można w tym dniu uzyskać odpust zupełny.

6. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartek w godz. od 16.00 do 17.30. W pilnych sprawach (wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe) prosimy o kontakt telefoniczny. Na czas wakacji zostaje także zawieszony Stały Konfesjonał. Spowiedź codziennie tylko przed Mszą św.

7. Zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.

8. W ramach obchodów XXV DNI TRZEBINI 28 czerwca 2019 roku, o godz. 20.00 w Ogrodach Bazyliki odbędzie się Plenerowe widowisko muzyczne „WIELKIE CHÓRY WIELKICH OPER” i „CARMINA BURANA” Carla Orffa w wyk. artystów Sceny Kamienica we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie informujemy, że w związku ze spodziewaną dużą frekwencją publiczności mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, za co mieszkańców z góry przepraszamy

9. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i dziś złożone ofiary.

10. Biskup obecni na 383. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które miało miejsce w Wałbrzychu i Świdnicy, w dniach 13-14 czerwca br., podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach (…) po każdej Mszy Św. suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny...". Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostano w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

11. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składamy najlepsze życzenia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ojcach. Dziś Dzień Ojca.