16 Niedziela zwykła - 18 lipca 2021 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją. 
 
2. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi br. Erwin Januszewski. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona we wtorek, 20 lipca, o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 
3. Decyzją Prowincjała Salwatorianów posługę w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej rozpoczął ks. Ryszard Zgorzelak. Witając go serdecznie życzymy obfitości Bożych darów i szczególnej opieki Fatimskiej Pani.
 
4. W środę, 21 lipca, po raz pierwszy przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie bł. Franciszka Marii od  Krzyża Jordana, założyciela Salwatorianów. O godz. 17.45 zapraszamy na nowennę przez wstawiennictwo bł. Franciszka, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w poleconych intencjach. Jak już informowaliśmy, każdego 21 dnia miesiąca, pragniemy w szczególny sposób przedstawiać Panu Bogu, przez wstawiennictwo bł. Franciszka Jordana, nasze dziękczynienia i prośby w czasie nowenny i Mszy św. Zapisane intencje można składać do skarbony umieszczonej pod popiersiem bł. Franciszka, znajdującym się w kaplicy w lewej nawie kościoła.
 
5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy także:
   - w czwartek, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny,
   - w piątek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
   - w sobotę, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 
6. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., modlić się będziemy w intencji kierowców i poświęcimy samochody z racji wspomnienia św. Krzysztofa. 
 
7. Zbliża się miesiąc sierpień, poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Przez cały miesiąc sierpień, w intencjach polecanych wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, będą odprawiane Msze św. Przy wyjściach z kościoła leżą karteczki, na których można zapisywać swoje intencje. Wypisane można składać w zakrystii. 
 
8. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.