15 Niedziela zwykła - 11 lipca 2021 r.

1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.
 
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
 - w poniedziałek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
   - we wtorek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta,
   - w czwartek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
   - w piątek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
   
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. W sobotę, 17 lipca, zapraszamy na kolejne w tym roku czuwanie fatimskie. Rozpocznie je Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Mszy św. o godz. 21.00 i procesji przewodniczyć będzie ks. Paweł Fiącek, salwatorianin, pracujący na misjach w Zambii. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. W czuwaniu będzie także można uczestniczyć poprzez transmisję internetową
 
5. We wtorek, 21 lipca, po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Franciszka Marii od  Krzyża Jordana, założyciela Salwatorianów. Od tego dnia, każdego 21 dnia miesiąca, pragniemy w szczególny sposób przedstawiać Panu Bogu, przez Jego wstawiennictwo, nasze dziękczynienia i prośby w czasie nabożeństwa i Mszy św. Zapisane intencje można składać do skarbony umieszczonej pod popiersiem bł. Franciszka, znajdującym się w kaplicy w lewej nawie kościoła.
 
6. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic organizują zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego typu sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp., z której dochód jest przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie i Kenii, oraz naszych rodaków pozostałych na Wschodzie. Zużyty sprzęt można składać obok kontenerów PCK stojących przed bazyliką do środy, 14 lipca, do godz. 10.00. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.  Więcej informacji na plakatach i ulotkach wyłożonych przy wyjściach z kościoła.
 
7. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.