Ogłoszenia parafialne

20 Niedziela zwykła - 20.08.2017

1. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. We wtorek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w sobotę, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej.

19 Niedziela zwykła - 13.08.2017

1. Witamy w naszym Sanktuarium wszystkich parafian, gości i sympatyków naszego kościoła. Witam także w naszej wspólnocie dk Mateusza z naszego WSD Salwatorianów, który dziś głosi Słowo Boże.

18 Niedziela zwykła - 06.08.2017

1. Witamy w naszym Sanktuarium wszystkich parafian, gości i sympatyków naszego kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę, przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany.

17 Niedziela zwykła - 30.07.2017

1. Od wtorku przeżywać będziemy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie nie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna. W najbliższy wtorek, 1 przypada także 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

16 Niedziela zwykła - 23.07.2017

1. Witamy w naszym Sanktuarium wszystkich parafian gości i sympatyków naszego kościoła.

2. Dziś po każdej Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie samochodów. Wszyscy, którzy chcą poświęcić samochody, proszę aby pozostali w kościele a następnie po modlitwie udali się do swoich samochodów. Kapłan podejdzie do każdego samochodu i poświęci go.