Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 23.04.2017

1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Bogu za dar miłosierdzia, za dar sakramentu pokuty. Po każdej dzisiejszej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka na cele Caritasu. Dziś pomoc Kościołowi w Syrii – pomoc dla miasta Aleppo. Nasz parafialny Zespół Caritas udzielił na święta pomocy w formie bonów na zakupy świąteczne w kwocie 3400 zł. Bóg zapłać za ofiary.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 16.04.2017

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

Niedziela Palmowa - 09.04.2017

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Szczegółowy program liturgii Wielkiego Tygodnia i spowiedzi został umieszczony na dużych afiszach znajdujących się w obu przedsionkach kościoła oraz na tablicy ogłoszeń i w biuletynie. Będą również NOCE KONFESJONAŁÓW. Zapraszamy do spowiedzi i na adorację w Ciemnicy i przy Bożym Grobie.

5 Niedziela Wielkiego Postu - 02.04.2017

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.15, natomiast na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.00.

4 Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2017

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.