Ogłoszenia parafialne

3 Niedziela Adwentu - 17.12.2017

1. Za tydzień w Wigilię Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 Spowiedź w naszej bazylice zgodnie z wyznaczonym grafikiem.

2 Niedziela Adwentu - 10.12.2017

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

1 Niedziela Adwentu - 3.12.2017

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2017

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po Mszy św. o godz.11.30 ponowienie Aktu Przyjęcia Chrystusa za króla i Pana oraz uroczyste Te Deum

33 Niedziela zwykła - 19.11.2017

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Dzisiaj także Pierwszy Światowy Dzień Ubogich.