test

Ważniejsze ogłoszenia na wakacje

wakacje z napisem kolor1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

2. Zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu poprzez cały dzień.

3. Pierwszy czwartek miesiąca 3 lipca i 7 sierpnia: nabożeństwo o nowe powołania o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy grupy modlitewne: Żywy Różaniec i Apostolstwo Modlitwy Mężczyzn. ministrantów  i lektorów.

4. Pierwsze soboty miesiąca  - 5 lipca i 2 sierpnia  – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30

5. W niedzielę 27 lipca po każdej Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie samochodów.

6. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę odbywają się w Parafii MB Różańcowej w Chrzanowie. Szczegóły na afiszu w gablotce.

7. W sierpniu przeżywać będziemy miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie nie picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

8. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną 70 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca.

9. 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Kościół daje nam tę dyspensę właśnie po to, byśmy pełniej mogli doświadczyć miłości Boga do nas. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. W naszym kościele porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

10. „Salwator” - Parafialny Zespół Caritas ze środków własnych i ofiarodawców  może dofinansować dzieciom z potrzebujących rodzin wyprawkę do szkoły (podręczniki, zeszyty, przybory) Każdy potrzebujący na podstawie imiennej faktury może otrzymać zwrot 120 zł. na jedno dziecko. Do rozdysponowania jest ok.  35 wyprawek.  Zainteresowanych prosimy o  kontakt po 10 sierpnia w  kancelarii po wieczornej Mszy św. Zakupy muszą być dokonane  na fakturę z danymi Parafii NSPJ. Wszystkie dane są zamieszczone w biuletynie. Podobna akcja była w roku ubiegłym.

11. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary na tacę. Ofiary z kopert z drugich niedziel lipca, sierpnia, września i października będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele. W najbliższym czasie planujemy zmodernizować ogrzewanie w naszym kościele  na tańsze w eksploatacji. W tej chwili opłaty za ogrzewanie rocznie (gaz) wynoszą ok 25.500 zł. (4 miesiące grzania) Można ogrzewać innym systemem takim, jaki jest w kaplicy MB Fatimskiej za połowę tej ceny. Koszt renowacji ogrzewania to ok 22 tys. zł. Planujemy wykonanie inwestycji w okresie wakacyjno-jesiennym.    

12. Decyzją Księdza Prowincjała i Ks. Kardynała od dnia 1 lipca br. z naszej wspólnoty odchodzi do pracy w Wydawnictwie Salwator ks. Marcin  Dębkowski. Serdecznie dziękujemy mu za posługę w naszej parafii. W jego miejsce po 1 sierpnia przychodzi ks. Andrzej Waszczuk  w charakterze wikariusza parafii.

13. Miejsce posługi zmieni także br. Ryszard Kasprzak, który od lipca będzie przebywał we wspólnocie seminaryjnej w Bagnie.